2011/2012 ֆինանսական տարում Երևանի կոնյակի գործարանի (ԵԿԳ) մաքուր շահույթը կազմել է 5,01 մլրդ դրամ նախորդ տարվա 2.4 մլրդ դրամ ցուցանիշի համեմատ: Այդ մասին սեպտեմբերի 7-ին ամփոփիչ ասուլիսում հաղորդել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանը: Միաժամանակ, նրա խոսքով, արտահանումը 2,6 մլն լիտրից ավելացել է մինչև 3,4 մլն լիտր, աճը` 32,8 տոկոս, տեղի վաճառքի ծավալը 1,06 մլրդ դրամից հասել է 1,5 մլրդ դրամի:
Խոսելով գործերի ընթացիկ դրության մասին` ԵԿԳ ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է վաճառքի հետևողական աճի տեմպերը: «Նոր ֆինանսական տարվա առաջին երկու ամիսներին (հուլիս-օգոստոս) վաճառքի ծավալը կազմել է 638 000 լիտր անցած ֆինանսական տարվա 240 000 լիտրի փոխարեն»,- ասել է նա:
Պետք է նշել, որ 2011/2012 ֆինանսական տարում գործարանն արձանագրել է վաճառքի 33 տոկոս աճ անցած ֆինանսական տարվա ցուցանիշի համեմատ:

7 Сентябрь 2012 - 09:36 AMT
Чистая прибыль Ереванского коньячного завода (ЕКЗ) в 2011/2012 финансовом году составила 5,01 млрд драмов по сравнению с прошлым показателем в 2,4 млрд драмов. Об этом 7 сентября на итоговой конференции сообщил Исполнительный директор Ереванского коньячного завода Ара Григорян. При этом, по его словам, экспорт с 2,6 млн. литров увеличился до 3,4 млн. литров, рост на 32,8%, объем местных продаж с 1,06 млрд драмов достиг 1,5 млрд драмов.
Говоря о текущем положении дел, глава ЕКЗ с удовлетворением отметил опережающие темпы продаж. «За первые два месяца (июль-август) нового финансового года объем продаж составил 638 000 литров против показателя за аналогичный период прошлого финансового года в 240 000 литров», – сказал он.
Надо отметить, что в 2011/2012 финансовом году завод зафиксировал 33% рост продаж по сравнению с показателем прошлого финансового года.