Ամառվա ամիսներն անմոռանալի դարձնելու համար` «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիան» հունիսի 1-ից օգոստոսի 31-ը կազմակերպել է «Ամառ-2017» խաղարկությունը։ Գլխավոր մրցանակն է ուղևորություն երկու անձի համար դեպի Հունաստան։ 5 հաջողակ հաղթող Հովհաննես Կասպարյանը, Հայկ Ղազարյանը, Հռիփսիմե Աֆրիկյանը, Նելլի Զեյնալյանը և Գայանե Հարությունյանն իրենց մտերիմների հետ այցելել են «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերություն, որտեղ նրանց ողջունել են ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրիստոֆ Սփեքը և միջոցառման պատվավոր հյուր Հայաստանում Հունաստանի դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան։
«Մեր ընկերությունը մշտապես ձգտում է երջանկություն պարգևել մեր սպառողներին, նրանց միավորել՝ հատուկ առիթներ տոնելու կամ պարզապես միասին ուրախ ժամանակ անցկացնելու։ Ամառվա օրերը հենց դրան էլ տրամադրում են։ Սա հաշվի առնելով՝ Կոկա-Կոլա զովացուցիչները սիրողների համար ստեղծեցինք դեպի Կրետե շրջագայություն հաղթելու այս յուրօրինակ հնարավորությունը։ Երկրի ընտրությունը պատահական չէ․մեր ընկերությունն ամուր հունական արմատներ ունի, և քանի որ Հունաստանը մեծապես սիրված է նաև հայերի կողմից, վստահ ենք՝ մեր հաղթողները ուրախությամբ կբացահայտեն այդ հրաշալի երկիրը»,- նշեց «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրսիտոֆ Սփեքը։
Հայաստանում Հունաստանի դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան խաղարկության հաղթողներին ուրախ ուղևորություն մաղթեց՝ նշելով որ Հունաստանի խոշորագույն կղզին լինելով՝ Կրետեն, բազմաթիվ լողափներից բացի, այցելուներին հնարավորություն է տալիս ծանոթանալ իր հարուստ մշակութային և պատմական ժառանգությանը։ Վերջինս հայերի համար հատկապես հետաքրքիր կլինի, քանի որ Կրետեյում հայերը բնակվում են դեռևս բյուզանդական ժամանակաշրջանից։
Դեպի Հունաստան ուղեգրերից բացի, «Ամառ-2017» խաղարկության մասնակիցները հնարավորություն ունեն ստանալ բրենդավորված բաժակներ, սրբիչներ, ականջակալներ և հեծանիվներ: Խաղարկության ընթացքում արդեն տասնյակ հազարավոր շահումներ են եղել, մրցանակների ընդհանուր թիվն էլ գերազանցում է 110.000-ը։

Celebrating the summer season, Coca-Cola Hellenic Armenia has been holding a special Summer-2017 promo from June 1 to August 31. The main prize is a round trip for two to Greece. 5 lucky winners — Hovhannes Kasparyan, Hayk Ghazaryan, Hripsime Afrikyan, Nelli Zeynalyan and Gayane Harutyunyan, together with their close ones — have visited Coca-Cola Hellenic Armenia premises. They have been greeted by the General Manager of the Company Christoph Speck and special guest of the event, Ambassador of Greece to Armenia Nafsika Nancy Eva Vraila.
“Our Company always puts efforts to offer happiness to our consumers, bring them together to celebrate special moments or just spend joyful time with each other – and summer is just the right season," said Christoph Speck, General Manager of Coca-Cola Hellenic Armenia.
"With that in mind we have created this unique opportunity for our consumers to win a round trip to the island of Crete. The choice of the destination is not random – our Company has very strong Hellenic roots and as this destination is also very favoured by Armenians we are sure our winners will be very happy to explore this wonderful country."
The Greek ambassador, in turn, wished the winners a joyful trip emphasizing that Crete, being the largest of Greek islands apart from the welcoming beaches offers its guest a rich cultural and historic heritage. Armenians will particularly find it interesting as the presence of Armenians in Crete dates back to Byzantine times, she said.
Besides the travelling packages to Greece, Summer-2017 promo included branded glasses, towels, headphones and bicycles whose giveaway is still underway. Since the start of the promotion thousands of gifts have already been claimed. In total the promotion offers more than 110 000 prizes.