«Սյունիք» օդանավակայնի վերագործարկմանն ուղղված աշխատանքների շրջանակներում մեկնարկել են օդանավակայանի շենքի կառուցման աշխատանքները։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Սահակ Հակոբյանը՝ նշելով, որ զուգահեռ տարվում են նաև թռիչքուղում վերանորոգման աշխատանքները:
«Օդանավակայանի շենքը նախատեսվում է մոտ 900 մ2 մակերեսով: Նախատեսվում է, որ շենքում ժամում 100 ուղևոր կսպասարկվի: Այս համապատասխանելու է անվտանգության բոլոր չափանիշներին: Նույն շենքում է գործելու նաև օդանավների նավիգացիոն կենտրոնը: Աշխատանքները պլանավորում ենք ավարտել մինչև 2018-ի առաջին կիսամյակի ավարտը»,- մանրամասնեց Հակոբյանը:
Մարզպետի խորհրդականը նշեց, որ օդանավակայանը ծրագրում են շահագործման հանձնել մինչև 2018-ի կեսերը: Օդանավակայանի շենքի կառուցման նախագծի հեղինակը «Տրանսնախագիծ» ՓԲԸ-ն է:

A new airport in the southern Armenian town of Kapan will start operations in 2018, advisor to the governor of Syunik province Sahak Hakobyan told PanARMENIAN.Net.
"As part of the re-launch of Syunik airport, the construction of the new building for the air harbor has started,"Hakobyan said.
"The building will cover an area of 900 square meters. The airport is envisaged to serve 100 people per hour and will comply with all safety standards."
Hakobyan said the navigational center will operate in the same building.
"We plan to complete the construction work by the end of the first half of 2018 and open the airport shortly afterwards," the advisor added.
Currently, two airports -Zvartnots in Yerevan and Shirak in Gyumri – operate regular flights in Armenia