ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է նրա առաջիկա այցը Հայաստան:
Կարեն Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի իր գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, բարօրություն և աշխատանքային նոր հաջողություններ:Վարչապետը բարձր է գնահատել Մեդվեդևի անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում:
Կողմերն անդրադարձել են Դմիտրի Մեդվեդևի՝ մոտ ապագայում Հայաստան կատարելիք այցի և Եվրասիական տնտեսական միության Միջկառավարական նիստի անցկացման հետ կապված հարցերին:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կողմերը պայմանավորվել են առավելագույնս ջանքեր գործադրել էլ ավելի ակտիվացնելու հարաբերությունները և գոհունակությամբ ընդգծել են, որ առկա են ակնհայտ դրական միտումներ՝ տարբեր ուղղություներով առևտրաշրջանառության ծավալների աճի առումով, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Armenian prime minister Karen Karapetyan on Thursday, September 14 discussed during a telephone conversation with head of the Russian government Dmitry Medvedev the latter's upcoming visit to Yerevan.
Karapetyan congratulated his Russian counterpart's birthday, wished him good health, prosperity and success in work. The prime minister hailed Medvedev's personal contribution to the development of allied relations between Armenia and Russia.
The sides touched upon issues concerning Medvedev's forthcoming visit to Armenia and the meeting of the Eurasian intergovernmental council.
Also the parties discussed issues of bilateral and multilateral cooperation and agreed to make maximum efforts to further intensify relations, citing positive trends in terms of growth in trade turnover in various areas.