2017 թվականի սեպտեմբերի 18-ին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից թողարկվել է երեք նամականիշ՝ նվիրված «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ» թեմային: Փոստային նամականիշերը մարվել և շրջանառության մեջ են դրվել Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համահայկական համաժողովի շրջանակներում:
350 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով մեկ փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն թողարկել է 150 ՀՀ դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն, իսկ 350 և 1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով երկու փոստային նամականիշերի հետ՝ 10000 ՀՀ դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոն, որոնց վաճառքից գոյացած հասույթը կուղղվի «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» միջոցով իրականացվող նախագծերին:
Նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը: Նամականիշերի դիզայնի հեղինակներ են «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներներ Վահագն Մկրտչյանը և Վահե Մուրադյանը:
350 դրամ անվանական արժեքով մեկ նամականիշի վրա պատկերված է հայ զինվորը բնության ֆոնին, իսկ 350 և 1100 դրամ անվանական արժեքով երկու նամականիշերի վրա պատկերված են հեռադիտակի շրջանակի մեջ երևացող նամակ գրող և դիտակետում կանգնած հայ զինվորները:
Նամականիշերի մարումն իրականացրել են ՀՀ պաշտպանության նախարար, «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի» հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վիգեն Սարգսյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Նամականիշերի չափսերն են՝ 40,0 x 30,0 մմ, տպաքանակը՝ 350 ՀՀ դրամ – 40 000 հ. և 350, 1100 ՀՀ դրամ – 20 000 հ, հայտնում է «Հայփոստ» -ի մամուլի ծառայությունը:

HayPost CJSC on Monday, September 18 cancelled and put into circulation three postage stamps dedicated to the theme “Insurance Foundation for Servicemen”. The event took place in the framework of the 6th Armenia-Diaspora conference.
HayPost has issued a donation coupon worth AMD150 attached to each postage stamp with a nominal value of AMD350 as well as a donation coupon worth AMD10000 attached to two stamps with nominal values of AMD350 and AMD1100.
The company will transfer 150 AMD donation value and 10000 AMD donation value to the Insurance Foundation for Servicemen for the implementation of its projects.
Authred by HayPost's Vahagn Mkrtchyan and Vahe Muradyan, the postage stamps were printed in Cartor printing house in France.
One of the postage stamps depicts an Armenian soldier against the background of nature, while the two other stamps picture an Armenian soldier writing a letter and another one standing in the border derrick, respectively. Both images are depicted as if through military binoculars.
The postage stamps were cancelled by the Minister of Defense, President of the Board of Directors of Insurance Foundation for Servicemen Vigen Sargsyan, Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Arman Khachatryan, Managing Director of HayPost Trust Management B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.