Հոկտեմբերի 25-ին, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված«Հայաստան-Իրան համատեղ թողարկում» թեմային:
Գեղաթերթիկը ձևավորված է հայկական և պարսկական զարդանախշերով:
300 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Երևան քաղաքում գտնվող պարսկական Կապույտ մզկիթը, իսկ 350 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Սպահան քաղաքում գտնվող հայկական Սուրբ Ամենափրկիչ վանքը:
Երկու նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 20 000 հատ տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արման Խաչատրյանը, Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխդեսպան Ալինասեր Սոբհանիպուրը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Նամականիշի չափսերն են` 45,0 x 33,0 մմ, գեղաթերթիկի չափսերը` 130,0 x 70,0 մմ, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:

A souvenir sheet with two stamps dedicated to the theme “Armenia–Iranjoint issue” has been cancelled and put into circulation in the premises of the New Technologies Development and Training Center of Haypost CJSC on Wednesday, October 25.
The sheet is designed with Armenian and Persian ornaments.
A postage stamp with a nominal value of AMD300 depicts the Persian Blue Mosque located in Yerevan, while another one with a nominal value of AMD350 features the Armenian Holy Savior Cathedral in Isfahan.
Authored by HayPost designer Vahagn Mkrtchyan, the souvenir sheet was printed in Cartor printing house in France with a print run of 20 000 pcs.
The sheet was cancelled by Armenia's Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Arman Khachatryan, Deputy Ambassador of Iran to Armenia Ali Naser Sobhanipour, Acting Chief Executive Officer of HayPost CJSC Haik Avagyan, President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.