«ՕՍՄ» հիմնադրամը (Awesome Foundation Yerevan) հայտարարել է 2017թ. հոկտեմբեր ամսվա հաղթող երկու ծրագրերը` Արա Հարությունյանի «ՆորՇենԼաբ»-ը և Մարիաննա Փահլևանյանի «Առողջանոց տիկնիկաթերապևտիկ նախագիծը»: Ծրագրերից յուրաքանչյուրը կստանա 1000-ական դոլար. գումարը կուղղվի ծրագրերի իրականացմանը:
«ՕՍՄ» հիմնադրամը անկախ մարդկանց խումբ է, որն աջակցում է իրականությունն ավելի լավը դարձնող գաղափարներին: Յուրաքանչյուր ամիս հիմնադրամը տրամադրում է 1,000 դոլարին համարժեք փոքր դրամաշնորհ տվյալ ամսվա հաղթող նախագծին: «ՕՍՄ» թիմը հնարավորություն է ընձեռնում դիմորդներին իրականացնել սեփական մտահաղացումները, որոնք կարող են նպաստել մեր հասարակության բարելավման գործընթացին:
«ՆորՇենԼաբ»-ի նպատակն է Արցախի Նորշեն դպրոցում սովորող երեխաների կրթական գործընթացն ավելի ինտերակտիվ ու հետաքրքիր դարձնել դասասենյակների սեղաններին վահանակներ ամրացնելու միջոցով: Գաղափարի իրականացումը հնարավորություն կընձեռնի ուսուցիչներին կազմակերպել արտաժամյա տարատեսակ մրցույթներ և խաղեր:
«Առողջանոց տիկնիկաթերապևտիկ նախագիծը» նպատակ ունի տիկնիկների միջոցով օգնել ստացիոնար բուժում ստացող երեխաներին հաղթահարել հիվանդանոցային իրավիճակի հետ կապված հոգեբանական և ֆիզիկական անհարմարավետությունը, ինչպես նաև ուղղակի ուրախացնել նրանց:

After a regular pitch night of Awesome Foundation Yerevan on Wednesday, October 17 at Mirzoyan Library, two winning projects of this month were announced – Ara Harutyunyan’s NorShenLab and Marianna Pahlevanyan’s Puppet Therapy.
Awesome Foundation Yerevan is a team of trustees devoted to supporting ideas that make our reality more awesome. They give a $1.000 no-strings-attached monthly micro grant to the winning project.
The goal of NorShenLab is to make the educational process of children ofNagorno Karabakh's Norshen community more interactive and interesting by installing panels on classroom tables. The implementation of the project will enable the teachers to organize a number of games and competitions.
Puppet Therapy, meanwhile, seeks to help the children receiving inpatient treatment overcome the psychological and physical discomfort, as well as cheer them up.