Հայաստանի երկու օդանավակայանների ուղևորահոսքը 2017թ.հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին կազմել է 2.154.092 մարդ, որը 22.7 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:
Հոկտեմբեր ամսին ՀՀ երկու օդանավակայաններում ուղևորահոսքը կազմել է 231.909 մարդ՝ 2016թ. նույն ամսվա ցուցանիշը գերազանցելով 12.5 տոկոսով:
2017-ի հոկտեմբեր ամսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 220 726 մարդ՝ 7.4 տոկոսով գերազանցելով նախորդ տարվա հոկտեմբեր ամսվա ցուցանիշը:
2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին, 2016 թվականի նույն ամիսների հետ համեմատած, «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 18.8 տոկոս աճ:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում 2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին բեռնափոխադրումը կազմել է 18 910 տոննա ապրանք, որը 42.2 տոկոսով գերազանցում է 2016 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
2017-ի հոկտեմբերին Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 11.183 մարդ: 2016 թվականի նույն ամսին ուղևորահոսքը կազմել է 624 մարդ:
«Շիրակ» օդանավակայանում 2017-ի հունվար-հոկտեմբերին ուղևորահոսքը կազմել է 77. 072 մարդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում կազմելով 7689 մարդ, ասվում է Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության հաղորդագրության մեջ:
«Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններում 2017 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ամիսների հետ համեմատած, 19.2 տոկոսով աճ են գրանցել նաև թռիչք- վայրէջքները:
Հայաստանի օդանավակայանների ուղևորահոսքը 2017-ի հունվար-սեպտեմբերին կազմել էր 1 922 183 մարդ, որը 24 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:

Пассажиропоток через ереванский международный аэропорт «Звартноц» и гюмрийский аэропорт «Ширак» за январь-октябрь 2017 года по сравнению с тем же периодом 2016 года вырос на 22,7%, составив 2.154.092 пассажира. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За октябрь пассажиропоток через два аэропорта Армении составил 231.909 человек, превысив аналогичный показатель 2016 года на 12,5%.
Пассажиропоток через ереванский международный аэропорт «Звартноц» в октябре составил 220.726 человек, что на 7,4 % превышает показатель того же месяца прошлого года. А за январь-октябрь 2017 года, по сравнению с тем же периодом 2016 года, в аэропорту «Звартноц» зафиксирован рост пассажиропотока на 18,8%.
Грузоперевозки через аэропорт «Звартноц» за первые десять месяцев 2017 года составили 18.910 тонн, что на 42,2% больше, чем за аналогичный показатель 2016 года.
Пассажиропоток через гюмрийский аэропорт «Ширак» в октябре 2017 года составил 11.183 человека против 624 человек за тот же месяц 2016 года. В январе-октябре пассажиропоток через «Ширак» составил 77.072 человека против 7689 человек за десять месяцев 2016 года.
Количество взлетов и посадок в аэропортах «Звартноц» и «Ширак» за первые девять месяцев 2017 года по сравнению с тем же периодом 2016 года выросло на 19,2%.