Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ Տեխաս նահանգի Սաթերլենդ Սփրինգս քաղաքի եկեղեցում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և վիրավորների պատճառ է դարձել:
Նախագահ Սարգսյանը խորին ցավակցություն է հայտնել նախագահ Թրամփին, Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ Տեխասինահանգի Սազերլենդ-Սփրինգս քաղաքի եկեղեցում ահաբեկչություն է իրականացվել: Ինքնաձիգով զինված տղամարդը կրակ է բացել եկեղեցում, որի հետևանքով 26 մարդ զոհվել է, մոտ 20-ը՝ վիրավորվել: Կասկածյալը հայտնաբերվել է մահացած: Պաշտոնապես նրա ինքնությունը դեռ հաստատված չէ, սակայն ըստ արտահոսքի իրավապահ մարմիններից նրա անունը Դևին Քելլի է:

6 Ноябрь 2017 - 15:09 AMT
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу в связи с трагедией в церкви в городке Сазерленд-Спрингс в штате Техас, в результате чего погибли и получили ранения десятки невинных людей.
Как сообщает пресс-служба главы государства, Саргсян выразил соболезнования и поддержку президенту Трампу, народу США и родным погибших, пожелав силы и мужества духа, а раненым – скорейшего выздоровления.
5 ноября в штате Техас произошел теракт. По данным властей, 26 человек погибли и около 20 были ранены в результате стрельбы в церкви в Сазерленд-Спрингс неподалеку от города Сан-Антонио в Техасе.Стрелявший был вооружен автоматической винтовкой. Подозреваемый обнаружен мертвым.