Հայաստանում կանցկացվի Մորուքի փառատոն (Beard Fest): Նոյեմբերի 9-ին հայտնի է դարձել, որ փառատոնը կանցկացվի 2018-ի հուլիսի 14-ին, նախապես հայտարարված սեպտեմբերի 8-ի փոխարեն:
Ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում «Արենիի փառատոն» հիմնադրամի տնօրեն Նունե Մանուկյանը չէր բացառել, որ անցկացման օրը կարող է փոխվել: «Մենք օտարերկրացի հյուրերի ենք սպասում, և ամսաթիվը կարող է փոխվել կախված նրանց հետ համաձյնությունից»,-ասել էր նա:
Փառատոնի շրջանակներում նախատեսվում է ամենաերկար, ամենաանհեթեթ և ամենակարճ մորուքի մրցույթներ անցկացնել: Նպատակը զբոսաշրջիկներին գրավելն է:
Ավելի վաղ Նունե Մանուկյանն ասել էր նաև, որ մորուքավորների փառատոնին մասնակցելու հրավեր կարող է ստանալ նաև հայտնի որևէ անձ:

9 Ноябрь 2017 - 09:47 AMT
9 ноября стало известно, что фестиваль проведут 14 июля вместо заявленной ранее даты 8 сентября 2018 года.
Ранее в беседе с PanARMENIAN.Net директор фонда «Фестиваль Арени» Нуне Манукян заявила, что дата назначена неокончательно и может измениться. «Мы ожидаем иностранных гостей, и дата может измениться в зависимости от соглашения с ними»,- отметила Манукян.
Место проведения фестиваля пока не выбрано, другие подробности тоже пока не разглашаются.
В рамках фестиваля будут проведены конкурсы на самые длинные, короткие, красивые и нелепые бороды. Победители конкурсов удостоятся наград.
Ранее директор фонда «Фестиваль Арени» Нуне Манукян не исключила возможность участия в фестиваля приглашенных бородочей из числа известных людей.