Նոյեմբերի 21-ին «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից Հայաստանի ազգային պատկերասրահում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը» թեմային:
280 դրամ անվանական արժեքով փոստային նամականիշերից մեկի վրա պատկերված է Հայաստանի Հանրապետության զինանշանը, իսկ մյուս նամականիշի վրա՝ Ռուսաստանի Դաշնության զինանշանը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված են ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության և ՌԴ Արտաքին գործերի նախարարության շենքերը: Երկու նամականիշով գեղաթերթիկը ձևավորված է ՀՀ և ՌԴ դրոշների գույներով:
Երկու նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը՝ 20 000 հատ տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրել են Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվականտեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը:

В Армении 21 ноября в обращение выходит почтовый блок с двумя марками, посвященный теме «25-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Российской Федерацией».
На одной из почтовых марок с номиналом 280 драм изображен герб Республики Армения, на другой – герб Российской Федерации. На почтовом блоке представлены здания министерств иностранных дел Армении и России.
Почтовый блок с двумя марками выполнен в цветовой гамме флагов Армении и РФ. Он отпечатан в типографии Cartor вo Франции, тираж почтового блока составляет 20 000 штук.
Автором почтового блока является дизайнер ЗАО «Айпост» Давид Довлатян.
Почтовый блок с двумя марками погасили главы МИД РФ и Армении Сергей Лавров и Эдвард Налбандян, министр транспорта, связи и информационных технологий РА Ваан Мартиросян.