Ռուսաստանից դեպի Հայաստան զբոսաշրջությունը 2017-ին աճել է մեկ երրորդով: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ գործակալությունը, որը կազմել է 2017-ին ռուս զբոսաշրջիկների նախընտրած երկրների վարկանիշը՝ ըստ 2017-ի 9 ամսում ՌԴ-ից արտերկիր արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունների վիճակագրության:
Այդպես, զբոսաշրջությունը Ռուսաստանից Հայաստան աճել է 32%-ով՝ հասնելով 279.000 ուղևորության, իսկ արտագնա զբոսաշրջային ուղևորությունները Ռուսաստանից ընդհանուր առմամբ աճել են գրեթե մեկ երրորդով՝ 2017-ի 9 ամսում հասնելով 31 միլիոնի:
Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների նախընտրած երկրների ցանկում Հայաստանը 27-րդ տեղում է:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ-ն 2017-ի լավագույն ուղղությունն է Մոսկվայից գործարար զբոսաշրջության համար: Մոսկվայում տեղի է ունեցել BBT (Buying Business Travel) Russia & CIS Awardմիջազգային մրցանակի հանձնման արարողությունը, որը շնորհվում է գործարար զբոսաշրջության ոլորտում զգալի հաջողությունների համար: Մրցույթում Հայաստանը ներկայացված էր «ОК Հայաստան» զբոսաշրջային նախագծով,

Туризм из России в Армению вырос на треть в 2017 году. Об этом сообщает агентство ТурСтат, которое составило рейтинг стран, популярных у российски туристов в 2017 году по статистике выездных туристских поездок из РФ за рубеж за 9 месяцев года.
Так, туризм из России в Армению вырос на 32% до 279 тысяч поездок в 2017 году, а число выездных туристских поездок из России за рубеж выросло почти на треть до 31 миллиона за 9 месяцев года.
В списке самых популярных зарубежных стран у российских туристов в 2017 году Армения занимает 27 место.
РанееАрмения была признана лучшим направлением года для бизнес-туризма из России.7 декабря в Москве состоялась церемония вручения BBT (Buying Business Travel) Russia & CIS Award – международной премии за выдающиеся достижения в сфере делового туризма. Армения в престижном международном конкурсе была представлена проектом «ОК Армения» при содействии посольства Армении в России.