ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ այժմ Viva կանխավճարային և հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները (բացառությամբ Viva 1500 կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդների) կարող են իրենց սակագնային պլանով տրամադրվող ներցանցային րոպեները դարձնել մեգաբայթեր՝ 1 րոպեն հավասար է 1 ՄԲ-ի:
Ներցանցային րոպեները մեգաբայթերի վերածելու այս նորարարական մոտեցումը հավելյալ ճկունության հնարավորություն է ընձեռնում Viva սակագնային պլանների բաժանորդներին: Փոխանակման համար անհրաժեշտ է ուղարկել *888*րոպեների թիվը# հրահանգը: Այսպես, ուղարկելով *888*1000#՝ բաժանորդը ստանում է 1000 ՄԲ ինտերնետ:
Կանխավճարային բաժանորդները փոխանակված ՄԲ-երը կարող են օգտագործել մինչև Viva սակագնային պլաններով տրամադրվող փաթեթների գործողության ժամկետի ավարտը: Հետվճարային բաժանորդները փոխանակված ՄԲ-երը կարող են օգտագործել մինչև օրացույցային ամսվա վերջին օրը:
Գործողության ժամկետից շուտ փաթեթներից որևէ մեկը սպառելու դեպքում կարելի է ընթացիկ սակագնային պլանի փաթեթները վերաակտիվացնել՝ հավաքելով *161*4#. այդ դեպքում, չսպառված մյուս փաթեթները, ինչպես նաև փոխանակված ՄԲ-երը զրոյանում են և ակտիվանում են նոր փաթեթներ, որոնց գործողության ժամկետը կազմում է 30 օր:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ներկայացրած հերթական նոր առաջարկն ամանորյա նվեր է Viva սակագնային պլանի մեր բաժանորդներին: Փոխանակելով չօգտագործված ներցանցային րոպեները մեգաբայթերի հետ՝ մեր բաժանորդները կարող են ստանալ ավելի մեծ ծավալով ինտերնետ և տոնական օրերին ավելի շատ շփվել իրենց ընկերների և մտերիմների հետ: Իսկ գալիք տարվա ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից կլինեն ավելի շատ անակնկալներ», – ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Առաջարկը գործում է մինչև 2018թ. հունվարի 13-ը: Փոխանակումից հետո խոսելաժամանակի մնացորդը պետք է կազմի առնվազն 500 րոպե: Փոխանակված ՄԲ-երը հասանելի չեն ռոումինգում:

VivaCell-MTS announced on Monday, December 18 that Viva prepaid and postpaid tariff plan subscribers (except for subscribers of Viva 1500 prepaid option) can convert the embedded on-net airtime to MBs, based on the principle 1 minute = 1 MB.
This innovative approach provides additional flexibility to the subscribers. To exchange the minutes with MBs, users need to dial *888*minutes# and press the 'send' button. For example, by sending *888*1000#, the subscriber gets 1000 MBs of Internet.
The prepaid subscribers can use the converted MBs till the expiration of the packages provided by “Viva” tariff plans. The postpaid subscribers can use the converted MBs till the last day of the calendar month.
In case one of the packages is consumed before the expiration of the validity period, one can reactivate the packages of the current tariff plan by dialing *161*4#: in case of reactivation the remaining packages, as well as the converted MBs are zeroed and new packages are activated with a validity period of 30 days.
“The new offer introduced by VivaCell-MTS is a New Year gift to our subscribers of Viva tariff plans. By exchanging unused on-net minutes with megabytes, our subscribers can get more internet and have more communication with their friends and relatives on holidays. In the coming year more surprises are expected from VivaCell-MTS,” the company’s General Manager Ralph Yirikian said.