Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանի հրավերով Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի Փարիզ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 1992թ. փետրվարի 24-ին: 2009թ. հոկտեմբերի 2-ին Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան է նշանակվել Վիգեն Չիտեչյանը: 2014թ. նոյեմբերի 11-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստամում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեն: 2011թ. դեկտեմբերի 1-ին Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս է նշանակվել Վարդան Սիրմաքեշը: 2013թ. մայիսի 30-ին Լիոնում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս է նշանակվել Նիկոլայ Սարկիսովը:

19 Декабрь 2017 - 07:39 AMT
По приглашению министра Европы и иностранных дел Франции Жан-Ива Ле Дриана глава МИД Армении Эдвард Налбандян посетит Париж. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Дипломатические отношения между Республикой Армения и Французской Республикой были установлены 24 февраля 1992 года. 2 октября 2009 года чрезвычайным и полномочным послом Армении вo Франции был назначен Виген Читечян. 11 ноября 2014 года чрезвычайный и полномочный посол Французской Республики в Армении Жан-Франсуа Шарпантье вручил свои верительные грамоты президенту РА Сержу Саргсяну. 1 декабря 2011г. Вардан Сирмакеш был назначен главным консулом Республики Армения в Марселе. 30 мая 2013г. Николай Саркисов был назначен главным консулом Республики Армения в Лионе.