Երևանում օդերևութաբանական տեսանկյունից հունվարի 19-ին պատմական փաստ է գրանցվել: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իրէջում գրել է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը:
Նա հավելել է, որ օդի ջերմաստիճանը «Երևան Զվարթնոց» օդերևութաբանական կայանում հասել է +15 աստիճանի, որը 3 աստիճանով ավելի է1976-ինգրանցված ռեկորդից՝ +12 աստիճանից:
«Երևան Էրեբունի» օդերևութաբանական կայանում, որը գործում է 1844-ից, ջերմաստիճանը հասել է +13.5 աստիճանի և տվյալ օրվա համար կրկին 1 աստիճանով գերազանցել է 1961-ինգրանցված ռեկորդը՝ 12.5 աստիճանը: Այսօրվա համար ռեկորդային բարձր ջերմաստիճաններ են գրանցվել նաև Արարատյան դաշտի գրեթե ամբողջ տարածքում», – գրել է Սուրենյանը:

A historical fact from a meteorological point of view was registered in Yerevan on Friday, January 19, said Gagik Surenyan, head of Hydromet Service of the Meteorological Center of Armenia’s Ministry of Emergency Situations.
Air temperature at Yerevan Zvartnots weather station reached 15°C which is by three degrees higher than the record high of 12°C registered in the Armenian capital in 1976, Surenyan revealed in a Facebook post.
Furthermore, 13.5°C was registered at Yerevan Erebuni weather station which opened in 1844, higher by one degree than the 12.5°C recorded in 1961.