Ամուսնությունների թիվն Արցախում աճել է: 2017-ին գրանցվել է 961 ամուսնության 2016-ի 934-ի փոխարեն:
Ըստ ԱՀ արդարադատության նախարարության քաղաքացիական ակտերի գրանցման և նոտարիատի գործակալության կենտրոնական մարմնի, ամուսնացող տղամարդկանց միջին տարիքը կազմում է 28, իսկ կանանցը՝ 23, գրում է «Արցախպրեսը»:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ 2017 թվականին Արցախում կատարվել է թվով 227 ամուսնալուծության ակտային գրանցում՝ նախորդ տարվա 168-ի փոխարեն: Ամուսնալուծվողների միջին տարիքը կազմում է 33: Ամուսնալուծության գրանցման համար ավելի հաճախ դիմում են կանայք: Ամուսնալուծվող քաղաքացիներից 153 զույգ ունի անչափահաս երեխա:
2017 թվականին ԱՀ արդարադատության նախարարության կողմից գրանցվել է օտարերկրյա քաղաքացիների ամուսնության գրանցման թույլտվության թվով 23 նյութ:

20 Январь 2018 - 07:53 AMT
В 2017 году в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) зарегистрирован 961 брак против 934 браков в 2016 году.
Согласно данным Центрального органа Департамента записи актов гражданского состояния и нотариата министерства юстиции Республики Арцах, средний возраст вступающих в брак мужчин составляет 28 лет, а женщин – 23, пишет «Арцахпресс»
В 2017 году в Арцахе зарегистрировано 227 разводов вместо 168 в 2016 году года. Средний возраст разводившихся – 33 года. Чаще всего за расторжением брака обращаются женщины. 153 из разведенных пар имеют несовершеннолетнего ребенка.
В 2017 году министерством юстиции Республики Арцах зарегистрировано 23 разрешения иностранным гражданам на заключение брака.