Հունվարի 20-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային հատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն գործողության մեջ է դրել հարվածային անօդաչու թռչող սարք՝ կիրառելով բաժակի մեջ կաղապարված ձեռքի նռնակ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Զավեշտական է, որ մոտ $4 մլրդ ռազմական բյուջեի մասին անընդհատ բարձրագոչող Ադրբեջանը 21-րդ դարում օգտագործում է տնայնագործությամբ (кустарный) պատրաստված «ռազմատեխնիկական» միջոց, որը, դեռևս 20-րդ դարում կիրառում էին աֆղանական մոջահեդները, իսկ ապա նաև՝ «Իսլամական պետության» ահաբեկիչները», -ասվում է հաղորդարգրության մեջ:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողության հետևանքով ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:
Ադրբեջանը ԱԹՍ-ներ է գնում Իսրայելից: 2007 թվականին $1,6 մլրդ-ի զենքի մատակարարման պայմանագիր է կնքել երկրի հետ: Բացի անօդաչուներից, Իսրայելը մատակարարում է Ադրբեջանին ռադարներ, հակատանկային հրթիռներ, ականանետեր, գիշերային տեսանելիության սարքեր, այլ ռազմական պարագաներ:

Azerbaijan employed a combat drone against the Armenian soldiers of the Nagorno Karabakh Defense Army units on Saturday, January 20, releasing a hand grenade in an ordinary mug.
"Ironically, Azerbaijan which brags about its $4 billion military budget is using a home-made 'military equipment' in the 21st century, which were used by the Afghan mujahideens back in the 20th century and were later taken up by the Islamic State fighters," the Artsakh (Karabakh) Defense Army said in a statement.
Karabakh armed forces have sustained no injuries or losses as a result of Azerbaijan's actions.
Some 150 ceasefire violations by Azerbaijani troops were registered on the contact line with Artsakh on January 14-20.