Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության նախօրեին կազմակերպված շրջագայության շրջանակում ՖԻՖԱ Աշխարհի առաջնության գավաթը փետրվարի 7-ին կժամանի Երևան: Գավաթի միջազգային շրջագայությունը ՖԻՖԱ-ն կազմակերպում է 2006-ից «Կոկա-Կոլա Ընկերության» հետ համատեղ:
Գավաթի շրջագայությունը ֆուտբոլասերներին ընձեռում է Ֆուտբոլի ամենանշանավոր մրցանակը տեսնելու յուրօրինակ հնարավորություն և բազմապատկում Աշխարհի առաջնության նախօրեին կուտակված հուզմունքն ու սպասումները: ՖԻՖԱ Աշխարհի առաջնության գավաթի 4-րդ շրջագայության պաշտոնական մեկնարկը տրվել էր 2017-ի սեպտեմբերի 9-ին՝ Մոսկվայի «Լուժնիկի» օլիմպիական համալիրում: Մինչև տարվա վերջ այն հասցրել է այցելել Ռուսաստանի 16 քաղաք՝ ճամփորդելով ավելի քան 16.000 կմ: Հունվարի 22-ին Լոնդոնում մեկնարկել է Գավաթի շրջագայության երկրորդ փուլը. այսօր Գավաթը Շրի Լանկայի Կոլոմբոյում է:
Ընդհանուր առմամբ հունվար-ապրիլ ամիսներին Գավաթը կայցելի ավելի քան 50 երկիր: Այս տարի Գավաթի շրջագայությունը կներառի նաև 24 նոր երկիր, որտեղ նախկինում Գավաթը երբեք չի եղել: Մինչև 2022-ը «Կոկա-Կոլա Ընկերությունը» շրջագայությունների շրջանակում Գավաթը կներկայացնի բոլոր 211 ՖԻՖԱ անդամ-երկրում:
Գավաթի Երևան այցելության ժամանակ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության կողմից կազմակերպված պաշտոնական միջոցառման շրջանակում տեղի կունենա ՀՀ նախագահի կողմից Գավաթի ընդունման արարողությունը:
Երկրից երկիր ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության Գավաթը շրջագայում է «Կոկա-Կոլա Ընկերության» հատուկ բրենդավորված չարտերային ինքնաթիռով: Մայիսին այն կվերադառնա Ռուսաստան՝ իր շրջագայությունը շարունակելով երկրի տարածքում, իսկ հուլիսի 15-ին կհանձնվի Աշխարհի առաջնության հաղթող թիմին:
«Կոկա-Կոլա Ընկերությունը» ՖԻՖԱ-ի ամենահավատարիմ աջակիցներից է: Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խաղերի ժամանակ մարզադաշտերում «Կոկա-Կոլա Ընկերության» գովազդը տեղադրվում է դեռևս 1950-ից, իսկ ՖԻՖԱ-ի հետ պաշտոնական գործակցությունը մեկնարկել է 1974-ին:

25 Январь 2018 - 08:59 AMT
В рамках тура, организованного перед Чемпионатом мира по футболу, Кубок Чемпионата мира ФИФА 7 февраля будет привезен в Ереван. ФИФА организует международный тур Кубка с 2006 года сомвестно с компанией «Кока-Кола».
Тур Кубка дает футбольным болельщикам уникальную возможность увидеть самую престижную футбольную награду и умножить волнение и ожидания перед чемпионатом мира.
Официальное начало четвертого тура Кубка чемпионата мира по футболу было дано 9 сентября 2017 года в Олимпийском комплексе «Лужники» в Москве. До конца года ему удалось побывать в 16 городах России, проехав более 16.000 км. 22 января в Лондоне начался второй этап тура Кубка: сегодня Кубок находится в Коломбо, Шри-Ланка.
Всего с января по апрель Кубок побывает в более чем 50 странах. В этом году в тур Кубка войдут также 24 новых страны, где Кубок никогда не был. До 2022 год компания «Кока-Кола» представит Кубок во всех 211 странах-членах ФИФА.
Во время приезда Кубка в Ереван в рамках официального мероприятия компании «Кока-Кола Хелленик Армения» состоится церемония приема Кубка президентом Армении.
Кубок путешествует по странам на брендовом чартерном самолете компании «Кока-Кола».В мае он вернется в Россию, продолжив свой тур по стране, а 15 июля будет вручен команде победителей Чемпионата мира.
Компания «Кока-Кола» является одним из наиболее преданных сторонников ФИФА. Реклама компании «Кока-Кола» украшает стадионы во время чемпионатов мира еще с 1950 года, а сотрудничество с ФИФА официально началось в 1974 году.