Արտեմ Գինոսյանն Անապայից շաուրմա փաթաթելու ռեկորդ է սահմանել «Ես կարող եմ» հեռուստաշոուի ընթացքում, որը վարում է հայտնի հաղորդավար Լեոնիդ Յակուբովիչը: Շոուն հեռարձակվում է ռուսական Առաջին ալիքի եթերում:
Գինոսյանն ասել է, որ խոհարար է աշխատում արագ սննդի ռեստորանում:
«Երբ խոհանոցում էի աշխատում, ձանձրալի էր ու անհետաքրքիր, և ես սկսեցի մտածել, թե ինչ կարելի է անել: Մինչ այդ ես զբաղվել եմ տարբեր մարտարվեստներով: Ես մտածեցի, որ կարելի է խոհանոցում ոչ թե ուղղակի ինչ-որ բան պատրաստել, այլ անել դա շոուի տարրերով: Ես մասնակցում եմ այս նախագծին, որպեսզի զարմացնեմ հեռուստադիտողներին իմ խոհարարական վարպետությամբ»,-ասել է նա:
Գինոսյանը դանակներով տարբեր հնարքներ է ցուցադրել շաուրմա պատրաստելու ընթացքում՝ հիացմունք առաջացնելով հանդիսատսեի շրջանում: Դրանից հետո Գինոսյանը 3 րոպեում 11 հատ շաուրմա է փաթաթել, իսկ 12-րդը չի հասցրել , թեև այն արդեն լավաշի վրա էր:

An Armenian man from Anapa named Artem Ginosyan set a record for wrapping shawarma on Russia’s Channel One.
Ginosyan revealed that he works as a cook in a fast food restaurant.
“When I got bored in the kitchen, I began to improvise as I had been engaged in various martial arts before. I came to this project to surprise viewers with my culinary skills,” he said.
He showed various tricks with knives during the preparation of the shawarma, which stirred enthusiasm among the audience. Afterwards, Ginosyan wrapped 11 shawarmas in 3 minutes, but did not have enough time to wrap the 12th one, even though he managed to put all the ingredients on the lavash (Armenian flatbread – Ed.)