Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար, Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով փետրվարի 22-24-ը Հայաստան կայցելի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում նախագահող Մադագասկարի արտաքին գործերի նախարար Անրի Ռաբարի-Նձական։
Մադագասկարի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին կընդունի Հանրապետության նախագահը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Անրի Ռաբարի-Նձական կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Փետրվարի 23-ին նախատեսված են Հայաստանի և Մադագասկարի արտգործախարարների բանակցությունները, որոնց արդյունքում նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։

At the invitation of Armenian foreign minister Edward Nalbandian, Madagascar foreign minister Henry Rabary Njaka will arrive in Yerevan on February 22-24.
Madagascar is currently chairing the International Organisation of La Francophonie, while Armenia will host the next OIF summit in October.
French president Emmanuel Macron and Canadian prime minister Justin Trudeau have already confirmed participation in the event in Yerevan.
While in the Armenian capital, the Madagascar foreign policy chief will meet president Serzh Sargsyan and prime minister Karen Karapetyan.