Fuzetea թարմացնող սառը թեյերն արդեն հասցրել են սիրվել 52 երկրներում: Ըմպելիքի հաջողության գաղտնիքը պարզ է՝ համերի յուրօրինակ համադրություն և բնական բաղադրիչների ներդաշնակ խառնուրդ: Այս տարի գունեղ ապրանքանիշը կներկայացվի 37 նոր երկրում, այդ թվում՝ հայկական շուկայում:
«Մեծապես կարևորում ենք սպառողների նախասիրությունները և ձգտում շարունակաբար ընդլայնել մեր ապրանքատեսականին: Նախասիրությունները կարող են փոփոխվել՝ տրամադրությունից կամ պահից կախված: Կարծում ենք՝ Fuzetea-ն հիանալի հնարավորություն է հատկապես բնական ըմպելիքները նախընտրող մեր սպառողների առօրյան ավելի թարմ, ներդաշնակ և գունեղ դարձնելու համար», – նշեց Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրիստոֆ Սփեքը:
Fuzetea-ի բնական բաղադրիչների՝ թեյի և մրգային հյութերի խառնուրդներն ու ներդաշնակ համերը թարմացնում են և օգնում մի պահ կտրվել սրընթաց առօրյայից: Սառը թեյերի արդեն ծանոթ՝ «սև թեյ/դեղձ» և «սև թեյ/կիտրոն» համերից բացի, հայկական շուկայում Fuzetea-ն ներկայանում է «սև թեյ/մանգո-արքայախնձոր» յուրօրինակ համային համադրությամբ: Fuzetea-ն Ընկերության ապրանաքատեսականիում փոխարինում է Nestea ապրանքանիշը:
Fuzetea-ի երեք համերը 500 մլ տարողությամբ շշերով արդեն հասանելի են Երևանի և հանրապետության այլ խանութներում: Շուտով Ընկերությունը կներկայացնի Fuzetea-ի փաթեթավորման նոր տեսակներ:
«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» խմբի հայաստանյան մասնաճյուղն է: Մեր երկրում այն գործում է 1996-ից՝ լինելով «Կոկա-Կոլա» Ընկերության զովացուցիչների միակ լիազորված շշալցնողը: Ընկերության տեսականին ներառում է «Կոկա-Կոլա», «Կոկա-Կոլա Զերո», «Ֆանտա», «Սպրայտ», «Բոնակուա», «Բըրն», «Փաուրեիդ», նաև «Ֆյուզթի», «Դոբրի», «Ռիչ» և «Շվեփս» ըմպելիքները:

Fuzetea ready-to-drink refreshing teas are already popular in 52 countries. The secret of the brand’s successful journey is simple – a unique combination of flavors and carefully chosen blends of natural ingredients. This year the colorful brand will expand to 37 new countries, including the Armenian market.
“We value greatly the preferences of our consumers and constantly try to expand our portfolio. Preferences can vary depending on the mood or the state of mind in a given moment. We think that Fuzetea has a great potential to refresh, stimulate and add color to the daily routine of our consumers, particularly those who like natural drinks”, said Christoph Speck, the General Manager of Coca-Cola Hellenic Armenia.
Fuzetea’s blend of natural ingredients – tea and fruit juice – as well as delicious flavor combinations offer refreshment and provide moments of relaxation in the quick-paced daily routine. Apart from already familiar iced tea flavors of black tea/peach and black tea/lemon, Armenian consumers will be able to taste the distinctive blend of black tea/mango & pineapple too. Fuzetea comes to replace Nestea brand in the company’s portfolio.
All Fuzetea flavors are already available in 500ml bottles in Yerevan and across the country. New packaging options are in the pipe.
Coca-Cola Hellenic Armenia is a subsidiary of Coca-Cola Hellenic Company. It has been operating in Armenia since 1996, being the only authorized bottler of Coca-Cola products in the country. The company’s beverage portfolio includes Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Fanta, Sprite, BonAqua, Burn, Powerade, as well as Fuzetea, Dobriy, Rich and Schweppes.