2018-ին ևս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կշարունակի կազմակերպել բաց դռների օրեր՝ բուհերի ուսանողների ու ավագ դպրոցի աշակերտների համար: Բաց դռների ծրագրի այս տարվա մեկնարկը տրվեց Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան թիվ 139 դպրոցի աշակերտների հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հանդիպումով: Աշակերտները այցելել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ՝ ծանոթանալու ընկերության գործունեությանը ևհեռահաղորդակցության ոլորտի ներկային ու պատմությանը:
Պատանիներն այցելել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարբեր բաժիններ, ծանոթացել զանգերի կենտրոնի աշխատանքային գործընթացին, այնուհետև՝ հյուրընկալվել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոնում և ստացել բաժանորդների սպասարկմանն առնչվող՝ իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները: Դպրոցականների այցը ՎիվաՍել-ՄՏՍ եզրափակվել է Ռալֆ Յիրիկյանի հետ հանդիպումով: Հանդիպման ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը երիտասարդներին ներկայացրել է բջջային կապի ոլորտում առկա զարգացումներն ու հեռանկարները: Ինտերակտիվ հարց ու պատասխանի ձևաչափով անցկացված հանդիպումն անցել է ջերմ ու հետաքրքիր մթնոլորտում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունն իր դռները մշտապես բաց է պահում այն երիտասարդների առջև, ովքեր ցանկություն ունեն զարգանալու, սովորելու և հաջողությունների հասնելու: Նման անմիջական հանդիպումներն ու զրույցները դպրոցականներին հնարավորություն են տալիս տեղեկանալու իրենց հետաքրքրող մասնագիտությունների վերաբերյալ, ինչն էլ օգնում է հետագա մասնագիտական կողմնորոշման հարցում: Ուրախ եմ, որ մեր երիտասարդներին կարողանում ենք ներկայացնել տարիների ընթացքում կուտակած մեր փորձն ու կորպորատիվ կառավարման մշակույթը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

This yea too, VivaCell-MTS will continue organizing open door events for high school and university students, with the first such event of 2018 arranged for students of Yerevan's No. 139 school after Karen Demirchyan.
The students visited VivaCell-MTS headquarters, met General Manager Ralph Yirikian and got acquainted with the company’s activities, as well as learnt about the current trends and the history of the sector of telecommunications.
The students visited key VivaCell-MTS units, got acquainted with the operation of the company’s Call Center, also managing to visit the service center and receive answers to questions concerning customer service. The open doors event concluded with a meeting with Yirikian, who presented the latest developments and perspectives in the sector of mobile communications. The meeting was followed with an informal and lively Q&A session.
“VivaCell-MTS’ doors are wide open for those who are willing to develop, learn and succeed. First-hand meetings and exchanges like this give school students an opportunity to learn more about professions they are interested in, and help them later choose a career path. I am happy to share the experience we have accumulated throughout the years and the culture of corporate management,” said Yirikian.