Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի Հետսպասարկման շահառու FMD K&L Europe ընկերությունը Հայաստանում բիոտեխնոլոգիաների ոլորտի խթանման նպատակով փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրել շվեյցարական Sylex և Clinerion ընկերությունների հետ։
Մասնավորապես ընկերությունները համագործակցելու են՝ Հայաստանում բիոտեխնոլոգիաների և կլինիկական հետազոտությունների բնագավառում ներդրումները խթանելու, միջազգային առաջատար փորձը ներդրնելու գործում։
«Գործընկերների առաջադեմ տեխնոլոգիաները, մասնագիտական փորձը և մեր կարողությունները վստահություն են ներշնչում, որ այս նախաձեռնությունը նոր հնարավորություններ կբացի ոլորտի զարգացման համար»,- նշել է FMD K&L Europe ընկերության տնօրեն Կիրիտ Վելանին, հայտնում է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի լրատվական ծառայությունը։
«Օտարերկրյա ներդրումներով գործող ընկերության գնահատականը Հայաստանի ներդրումային դաշտին լավագույնս արտահայտվում է նրանց կողմից այլ օտարերկրյա ընկերություններ Հայաստան բերելով, որի շատ լավ օրինակ է այս եռակողմ ծրագիրը»,- նշել է ՀԶՀ Հետսպասարկման թիմի ղեկավար Հայկ Միրզոյանը։

FMD K & L Europe, an aftercare beneficiary of the Development Foundation of Armenia, signed a memorandum of understanding with Swiss companies Sylex and Clinerion to promote biotechnology in Armenia.
In particular, the three companies will cooperate to boost investments in biotechnology and clinical research in Armenia and introduce the best international practice in the country.
“The advanced technology, professional experience and capacity of our partners inspire confidence that this initiative will create new opportunities for industry development,” said the CEO of FMD K&L Europe, Kirit Velani.
“The company's assessment of foreign investment is best expressed by bringing other foreign companies to Armenia, a good example of which is the trilateral program,” said the DFA’s Aftercare team leader Hayk Mirzoyan.
As reported earlier, FMD K&L Europe is increasing investments and expanding its activities to the Armenian provinces at the initiative of its employees and with the support of the Development Foundation of Armenia.