ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել Լոռու մարզում լեռնադահուկային կենտրոն ստեղծելու ներդրումային ծրագրին: Այս մասին հայտնում է գործադիրի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հիմնավորման համաձայն՝ Լոռու մարզի Անտառաշեն և Լերմոնտովո համայնքներում, մինչև 30 մլրդ դրամ ներդրում կատարելու նպատակով, տարածքի գլխավոր հատակագիծը կնախագծելու համար ընտրվել է Ecosign միջազգային լավագույն կազմակերպությունը:
Ծրագիրը կնպաստի հայկական զբոսաշրջային արդյունքի դիվերսիֆիկացմանն ու մրցունակության բարձրացմանը, զբոսաշրջային սեզոնի երկարաձգմանը, մշակութային բազմազանությանն ու միջմշակութային երկխոսությանը, կստեղծվի ավելի քան 1500 նոր աշխատատեղ:
Կստեղծվի համաշխարհային մակարդակի լեռնադահուկային հանգստավայր, որտեղ այցելուները հնարավորություն կունենան սովորել և սահել տարբեր բարդության դահուկային սահուղիներով: Հանգստավայրը նախատեսված կլինի նաև միջազգային մակարդակի սպորտային մրցումներ անցկացնելու համար: Հանգստավայրը կգործի ամբողջ տարի և կունենա օրական 2000 այցելուի պատշաճ ընդունելու և բարձրակարգ սպասարկելու անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներ:
Լեռնադահուկային հանգստավայրի կառուցման տարածքը կկազմի 584 հեկտար: Ծրագրի շրջանակում կկառուցվեն 3 ճոպանուղի և լեռնադահուկային ուղիներ: Այս փուլում նախատեսվում է բազայի կառուցումը, որտեղ կլինեն հյուրանոցներ, առևտրային հարթակներ, ռեստորաններ, խանութներ, օժանդակ այլ կառույցներ:

The Armenian government on Wednesday, March 7 approved an investment project on the establishment of an Alpine skiing center in Lori province.
According to the proposal, Ecosign Mountain Resort Planners Ltd. was chosen to implement the project worth AMD 30 billion (apx. $62,4 million) in two communities in Armenia’s north.
The project will boost the diversification of tourism in the country and help raise the competitiveness of the sector, at the same time prolonging the travel season and creating 1500 new jobs.
The Alpine skiing resort will meet the highest international standards and will also host sporting events and tournaments.
The center will operate all year round and will accommodate and provide the best services to 2000 visitors each day.
In addition, three ropeways and skiing trails will be built as part of the project which will also see the construction of hotels, shopping platforms, restaurants, shops and other facilities.