Մարտի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և ՀՀ-ում Ֆրանսիայի ռազմական կցորդ, գնդապետ Օլիվյե Մադյոն ստորագրել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ գործակցության 2018 թվականի ծրագիրը: Այս մաիսն հայտնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Այն ներառում է մոտ 10 միջոցառում. ռազմական կրթության, վերապատրաստումների, ֆրանսերենի պատրաստության, ինչպես նաև ռազմաբժշկության, կիբերանվտանգության, ինժեներական և այլ ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացում Հայաստանում և Ֆրանսիայում:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ջանքերի գործադրումը խաղաղապահության բնագավառում գործակցության խորացման ուղղությամբ:

17 Март 2018 - 06:57 AMT
Начальник управления оборонной политики министерства обороны Армении Левон Айвазян и военный атташе посольства Франции в Армении, полковник Оливьер Мадьон 16 марта подписали программу армяно-французского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере на 2018 год. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Программа сотрудничества включает в себя около 10 мероприятий: военное образование, переподготовка, обучение французскому языку, а также обмен опытом в военной медицине, кибербезопасности, технике и других областях.
В ходе встречи было достигнуто соглашение о продолжении усилий по углублению сотрудничества в сфере поддержания мира.