Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը Հայաստանի կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից ստացել է թույլտվություն՝ հունիսի 2-ից Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար:
Հունիսի 2-ից հուլիսի 2-ը, ինչպես նաև օգոստոսի 29-ից հոկտեմբերի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում չվերթները կիրականացվեն շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր շաբաթ, իսկ հուլիսի 3-ից օգոստոսի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երեքշաբթի և շաբաթ օրերին, հայտնում է ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը սույն թվականի փետրվարի 28-ին ընդունել էր Brussels Airlines ավիաընկերության փոխնախագահ պարոն Հերման Կարպենտյերի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել էր ավիաընկերության կողմից Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման վերսկսման հարցը:

19 Март 2018 - 08:48 AMT
Бельгийская авиакомпания Brussels Airlines со стороны Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении получила разрешение для осуществления с 2 июня регулярных рейсов по маршруту Брюссель-Ереван-Брюссель. Об этом сообщают в ГУГА.
В период с 2 июня по 2 июля, а также с 29 августа по 27 октября рейсы будут осуществляться с частотой один раз в неделю – по субботам, а с 3 июля по 28 августа рейсы будут осуществляться дважды в неделю – по вторникам и субботам.
Начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Сергей Аветисян 28 февраля принял вице-президента авиакомпании Brussels Airlines Хермана Карпентьера и возглавляемую им делегацию. В ходе встречи была обсуждена возможность запуска рейса по маршруту Брюссель-Ереван-Брюссель.