Առցանց վաճառքի ամենամեծ ռուսական Wildberries հարթակը դուրս կգա հայկական շուկա; Այդ մասին «Կոմերսանտին» տված հարցազրույցում հայտարարել է Wildberries համասեփականատեր Վլադիսլավ Բակալչուկը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե մտադիր է արդյոք ընկերությունը Բելառուսից, Ղրղզստանից և Ղազախստանից բացի, որտեղ արդեն կա Wildberries, գործել նաև հետխորհրդային տարածքի մյուս երկրներում, Բակալչուկն ասել է, որ մտադիր է դուրս գալ հայկական շուկա:
«Աստիճանաբար մտադիր ենք, այո, Հայաստան, օրինակ: Բելառուսում և Ղազախստանում գործերը մեծ կախում ունեն փոխարժեքի տատանումից: Երբ ռուբլին ուժեղ է, համապատասխանաբար, այնտեղ վաճառքները նվազում են: Երբ այն թույլ է, վաճառքներն աճում են: Հիմնականում աճը նույնպիսին է, ինչպես տեղական շուկայում»,-ասել է գործարարը:
Առցանց վաճառքի ռուսական Wildberries հարթակը 2004-ին հիմնել են Վլադիսլավ և Տատյանա Բակալչուկները: Նրանք զբաղվում են հագուստի, կոշիկի, աքսեսուարների, դիմահարդարման միջոցների, խաղալիքների, տան համար ապրանքների, էլեկտրոնիկայի, գրքերի վաճառքով: Կայքում հասանելի է մոտ 1,5 մլն ապրանք 10.500 բրենդից: Օրական այցելուների թիվը հասնում է մոտ 2 մլն:

Крупнейший российский онлайн-ритейлер Wildberries выйдет на рынок Армении. Об этом в интервью «Коммерсанту» заявил совладелец Wildberries Владислав Бакальчук.
Отвечая на вопрос, планирует ли компании открываться в других странах постсоветского пространства, помимо Белоруссии, Киргизии и Казахстана, где уже есть Wildberries, Бакальчук сказал, что планирует выйти на армянский рынок.
«Постепенно да, планируем, в Армении например. В Белоруссии и Казахстане дела сильно зависят от курсовой разницы. Когда у нас рубль сильный, соответственно, там продажи послабее. Когда он слабый, продажи поднимаются. В принципе они растут примерно так же, как и местные рынки»,- отметил бизнесмен.
Российский онлайн-ритейлер Wildberries основан в 2004 году супругами Владиславом и Татьяной Бакальчук. Занимается продажами одежды, обуви, аксессуаров, косметических средств, детских игрушек, товаров для дома, книг, электроники. На сайте компании доступны более 1,5 млн товаров от 10,5 тысяч брендов. Суточная посещаемость сайта — около 2 млн человек. Среднее количество заказов — 120–150 тысяч в сутки. Компания имеет около 1 тысяч пунктов выдачи товаров. Wildberries работает также в Белоруссии, Казахстане и Киргизии.