Ծաղկաձորում ՀՀԿ գործադիր մարմնի և խորհրդի արտագնա նիստում կուսակցության նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանի առաջարկությամբ որոշվել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ներկայացնել ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Այս մասին հայտնում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդի նիստում գործադիր մարմնի որոշումը ներկայացրել է ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Կարապետյանը: Խորհուրդը քննարկել է հարցը և միաձայն կողմ արտահայտվել թեկնածությանը:
Ապրիլի 16-ին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցությունը պաշտոնապես կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը:

В армянском Цахкадзоре во время выездного заседания Исполнительного органа и Совета правящей Республиканской партии Армении (РПА) по предложению первого заместителя председателя партии, исполняющего обязанности премьер-министра РА Карена Карапетяна было принято решение представить на рассмотрение Совета партии кандидатуру председателя РПА, 3-го президента Армении Сержа Саргсяна на посту главы правительства республики.
На заседании Совета решение Исполнительного органа представил Карапетян. Совет партии обсудил вопрос и единогласно поддержал кандидатуру Саргсяна.
Парламентская фракция РПА 16 апреля официально выдвинет кандидатуру Саргсяна на пост премьера-министра Армении.