ՀՀ երրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը ռուսական «Իզվեստիային» տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ պատրաստ է ստանձնել վարչապետի պաշտոնը:
«Իմ կուսակիցները հավանություն են տվել վարչապետի պաշտանոկատար Կարեն Կարապետյանի առաջարկությանը համապատասխան կուսակցական մարմինների նիստերում: Ես պատրաստ եմ նման պատասխանատվություն ստանձնել»,-ասել է նա:
Սերժ Սարգսյանը հավելել է նաև, որ հավերժ ոչինչ չի լինում: «Ուստի իմ պարտականությունների հետ մեկտեղ, եթե, իհարկե, իմ թեկնածությունը հավանություն ստանա խորհրդարանում, ես պատրաստվում եմ տևական ժամանակ տրամադրել այն փորձի փոխանակմանը, որ կուտակել եմ տարիների ընթացքում տարբեր պաշտոններ զբաղեցնելիս: Դա շատ կարևոր է: Մենք պետք է մտածենք արժանի երիտասարդ քաղաքական գործիչների մասին, որոնք կան և հանրապետականների շարքում և կուսակցությունից դուրս: Մենք մեծ աշխատանք ունենք անելու հօգուտ Հայաստանի»,-ասել է նա ռուսական պարբերականին տված հարցազրույցում: :

The third Armenian president and the candidate for the new Prime Minister, Serzh Sargsyan, stated that he is ready to take the new role in the country during his interview with Russian Izvestia.
“Our party members approved the suggestion made by Karen Karapetyan during the party sessions. I am ready to pursue such a responsibility”, said Sargsyan.
The ex-president also added that nothing lasts forever.
“As along with my main responsibilities, of course in case my candidacy is approved in the parliament, I plan to dedicate lot of time to sharing my experience which I gained during different positions I held over years. This is very important. We need to think about worthy young politicians who are within the party and outside of it. We have a lot of work to do in benefit for Armenia”, stated Sargsyan during his interview.