Բաղրամյան պողոտայում ցուցարարների և ոստիկանության միջև տեղի ունեցած բախման հետևանքով քաղաքացիներ են տուժել։ Տուժել է նաև «Քաղաքացիական կուսակցության» անդամ և «Իմ քայլը» նախաձեռնության հեղինակՆիկոլ Փաշինյանը։ Վերջինս տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն: Այ մադին հայտարարել է ԵԼՔ-ի մամուլի խոսնակ Տիգրան Ավինյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Նիկոլ Փաշինյանն ինձ հետ էր, պատնեշը ճեղքելիս ընկել է փշալարի վրա։ Վերջին տեղեկության համաձայն նրան տեղափոխեցին Նաիրի բժշկական կենտրոն», – հաղորդել է Տիգրան Ավինյանը։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ Երևանի ավագանու ԵԼՔ խմբակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը ևս վիրավոր է։
«Ալեն Սիմոնյանն էլ է վիրավորվել։ Թեթև վնասվածքներ էլ ես ունեմ։ Հիմնականում վնասվածքը փշալարերից է եղել, հնարավոր է նաև բախման պահին վահաններից էլ վնասվածքներ լինեն», – ասել է նա։
«Քաղաքացիական կուսակցության» «Իմ քայլը» նախաձեռնության անդամները Ֆրանսիական հրապարակից շարժվել են դեպի Ազգային ժողովի շենք: Ոստիկանները երկաթյա արգելապատնեշներ են տեղադրել Բաղրամյան պողոտայի սկզբում, պատնեշ կազմել:Նիկոլ Փաշինյանը փորձել է ձեռքերով հեռացնել փշալարերը: Ոստիկանությունը գազ է կիրառել:

One of the organizers of the mass protests in Yerevan, MP Nikol Pashinyan was injured during the demonstrations on Baghramyan Avenue.
Pashinyan was hospitalized to one of the medical centers of the capital where he was provided the first medical aid.
In the interview with Azatutyun Radio Station Pashinyan said that he was injured while trying to cross barbed wirefences. He was also hurt by the explosion of a flash grenade released earlier.
During the clashes in the city several other protesters and policemen were injured as well. As reported, 3 policemen were injured by the explosion of the flash grenade they had released.
The press speaker of Ministry of Health, Anahit Hayatyan reported to PAN that the exact number of the injured is still being clarified.