Ապրիլի 18-ին Երևանում ընթացող ցույցերի մասնակիցներից ընդհանուր առմամբ բերման է ենթարկվել 91 քաղաքացի։ Այս պահին ազատ է արձակվել 37-ը։ Այդ մասին ասվում է ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ներկայացուցիչների հայտարարության մեջ:
Խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության Կառավարման խորհրդի անդամ Կարեն Սիմոնյանը կրկին այցելել են ոստիկանական բաժանմունքներ։
Ժամը 14։00-ի տվյալներով ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում բերման է ենթարկվել 4 քաղաքացի՝ Նարեկ Վլադիմիրի Բրիկալովը, Գրիգոր Վահանի Մանուկյանը, Նարեկ Վահանի Արշակյանը և անչափահաս Գոռ Աշոտի Վարդանյանը։ Բերման ենթարկելուց հետո այս քաղաքացիների կարգավիճակը փոխվել է և նրանք ներգրավվել են որպես վկաներ։
Էրեբունի բաժնում բերման է ենթակվել 15 քաղաքացի, որոնցից երեքը չի նշել անունը։ Բերման են ենթարկվել հետևալ քաղաքացիները․ 1. Վարդգես Գասպարի Լիվանի /հայտնի քաղակտիվիստ/ 2. Արսեն Ռազմիկի Ուզունյան 3. Սասուն խաչատուրի Տերտերյան 4. Արման Հրաչյայի Աղաջանյան 5. Հրաչյա Աշոտի Հակոբյան 6. Հովհաննես Աշոտի Գրիգորյան 7. Անի Սերյանի Հակոբջանյան 8. Վահե Վախթանգի Դավթյան 9. Անդրանիկ Մուշեղի Դանիելյան 10. Միքայել Մասիսի Նազարյան 11. Գոհար գագիկի Թադևոսյան 12. Հրաչյա Հենրիկի Հովակիմյան

On April 18, in total of 91participants of the mass protests in Yerevan were taken to different police stations of the city. As to this moment 37 people were released. The information was stated in the announcement made by “Way Out” faction of Armenia.
Faction secretary, Gevorg Gorgisyan and member of “Bright Armenia” Party, Karen Simonyan revisited the police stations today.
As of information available by 14:00, 4 people were taken to the Mashtots police department including Narek Brikalov, Grigor Manukyan, Narek Arshakyan and underage Gor Vardanyan. After being taken to the police station the status of these individuals was changed as they were involved as witnesses.
Another 15 protesters were taken to Erebuni police department, 3 out of whom refused to give out their names. The names of the known captured individuals are the followings: 1. Vardges Lavani (famous political activist), 2. Arsen Uzunyan, 3. Sasoun Terteryan, 4. Arman Aghajanyan, 5. Hrachya Hakobyan, 6. Hovhannes Grigoryan, 7. Ani Hakobjanyan, 8. Vahe Davtyan, 9. Andranik Danielyan, 10. Mikayel Nazaryan, 11. Gohar Tadevosyan, 12. Hrachya Hovakimyan