Ոստիկանությունը հայտարարել է, որ այլևս չի պատրաստվում հանդուրժել, իր բնորոշմամբ, «անօրինական հավաքի կազմակերպիչների և նրանց կողմից ուղղորդվող անձանց ոչ իրավաչափ վարքագիծը»:
Այս մասին է ասվում ապրիլի 21-ին՝ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ բողոքի ցուցյերի 9-րդ օրը, ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունում։
«Անօրինական հավաքների, այդ թվում՝ երթերի ընթացքում պետական անվտանգությանը, հասարակական կարգին, հանցագործությունների կանխմանը, հանրության առողջությանը և բարոյականությանը, այլոց հիմնական իրավունքներին և ազատություններին սպառնացող ցանկացած ապօրինի գործողություն, ելնելով իրավիճակից և իրավախախտման բնույթից, անհապաղ կանխվելու կամ խափանվելու է՝ համաչափ ցանկացած եղանակով, այդ թվում՝ ֆիզիկական ուժի և հատուկ միջոցների գործադրմամբ», – նշում է ոստիկանությունը:

The Armenian police announced that they are not going to tolerate as defined “the illegal behaviour of the organizers and participants of the protests”.
The announcement was made on April 21, the 9th day of the mass protests against Serzh Sargsyan becoming Prime Minister.
“During the illegal strikes and protests any actions that may cause threats for state security, public order, crime prevention, health and morals of society as well as main rights and freedom of others will be immediately prevented or interrupted using any means including physical force depending on the nature of the illegal action” announced the police.