ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հայտարարել է, որ խորհրդակցություններ է սկսում խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի հետ:
Հայտարարության մեջ ասվում է. «Քաղաքացիական շարժումը, որի մեջ ներգրավված է հատկապես երիտասարդությունը, նոր հնարավորություններ է բացում Հայաստանի քաղաքական կյանքի առողջացման և ժողովրդավարության խորացման ուղղությամբ: Այն կբարձրացնի Հայաստանի և հայ ժողովրդի հեղինակությունն աշխարհում, եթե մենք կարողանանք ճիշտ և կշռադատված լուծումներ գտնել»:
Նա նշել է, որ այդ իմաստով չափազանց կարևոր է կողմերի միջև երկխոսության մեկնարկը:
«Ծանոթ եմ այսօր առավոտյան նախատեսված բանակցությունները դադարեցնելու մասին քաղաքացիական շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի և վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն կարապետյանի հայտարարություններին և արտահայտված դիրքորոշումներին: Ափսոսանք եմ հայտնում, որ բանակցությունները ընդհատվել են: Երկիրը և մեր երիտասարդ ժողովրդավարությունը գտնվում են լուրջ քննության առջև»:
«Մտահոգ ստեղծված դրությամբ՝ այսօրվանից սկսում եմ խորհրդակցություններ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկրում ստեղծված վիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները: Հուսով եմ, համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի փոխըմբռնման ոգով գտնել հնարավոր հանգուցալուծման ուղիները»,-ասել է նա:

25 Апрель 2018 - 08:22 AMT
Президент Армении Армен Саркисян заявил, что начинает консультации с парламентскими и внепарламентскими силами в связи с внутриполитической ситуацией в республике.
«Гражданское движение, в котором участвует в особенности молодежь, открывает новые возможности для оздоровления политической жизни и углубления демократии в Армении. Оно повысит репутацию Армении и армянского народа в мире, если мы сумеем найти верные и сбалансированные решения», – говорится в заявлении.
Отмечается, что в этом плане чрезвычайно важным является начало диалога между сторонами
«Я знаком с заявлениями и.о. премьер-министра Армении Карена Карапетяна и оппозиционного депутата парламента РА, лидера митингов Никола Пашиняна об отмене намеченных на сегодня переговоров. Выражаю сожаление, что переговоры прекращены. Страна и наша молодая демократия стоят перед серьезным испытанием.
Будучи обеспокоенным сложившейся ситуацией, с сегодняшнего дня начинаю консультации с парламентскими и внепарламентскими силами с целью обсудить создавшуюся в стране обстановку и пути выхода. Надеюсь, совместными усилиями нам удастся найти пути разрешения в духе взаимного понимания», – говорится в заявлении Саркисяна.