ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Լոքյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Լևոն Մկրտչյանը, ՀՀ բնապահպանության նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանը հրաժարականի դիմումներ են ներկայացրել: Այս մասին հայտնում է ՀՅԴ հանրային կապերի գրասենյակը:
Իրենց պաշտոններից հրաժարվել են նաև Շիրակի մարզպետ Արթուր Խաչատրյանն ու Արագածոտնի մարզպետ Աշոտ Սիմոնյանը:
Ավելի վաղ, ՀՅԴ-ն հայտարարել էր ՀՀԿ-ի հետ իշխանական կոալիցիայից դուրս գալու մասին՝ «հաշվի առնելով առկա իրավիճակը»:

И.о. министра территориального управления и развития Армении Давид Локян, и.о. министра образования и науки РА Левон Мкртчян и и.о. министра охраны природы республики Арцвик Минасян представили заявления об отставке. Об этом сообщаетАРФ «Дашнакцутюн».
В отставку ушли и губернатор Ширакской области Армении Артур Хачатрян и губернатор Арагацотнской области РА Ашот Симонян.
РанееАРФ «Дашнакцутюн» заявила о выходе из парламентской коалиции с правящей Республиканской партией Армении (РПА), «учитывая создавшуюся в стране ситуацию».