Իշխանափոխություն տեղի չի ունեցել, հայտարարել է ԱԺ պետական-իրավական և մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանը։
Նա ասել է, որ խորհրդարանական կառավարման ձև ունեցող երկրում իշխանափոխություն նշանակում է խորհրդարանական մեծամասնության փոփոխություն, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը։
«Վարչապետի կամ այլ պաշտոնյաների փոփոխությունը չի կարող դիտարկվել որպես իշխանափոխություն:Քանի դեռ պառլամետական մեծամասնությունը չի փոփոխվել, իշխանափոխության մասին խոսելն անհեթեթություն է», – ասել է Կոստանյանը՝ բացառելով, որ ՀՀԿ-ն կողմ կքվեարկի Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությանը:
Ավելի վաղ, ՀՅԴ-ն, որը հայտարարել էր իշխող կոալիցիայից դուրս գալու մասին, առաջարկել է ԱԺ-ին վարչապետի ընտրություններին 1 թեկնածուով հանդես գալ:

27 Апрель 2018 - 15:32 AMT
Председатель Постоянной комиссии Национального собрания РА по государственно-правовым вопросам и защите прав человека, депутат от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Геворк Костанян заявил, что никакой смены власти в Армении не произошло.
«Смена власти в стране с парламентской формой государственного управления предполагает исключительно смену парламентского большинства. Смены премьер-министра или других должностных лиц вовсе не могут считаться сменой власти», – сказал Костанян, передает Радио «Азатутюн».
Костанян отметил, РПА будет голосовать за того кандидата, которого решит выдвинуть. На вопрос, может ли это быть кандидатура оппозиционного депутата от фракции «Елк», лидера протестного движения в Армении Никола Пашиняна, Костанян ответил: «Я это исключаю».
Оппозиционная парламентская фракция «Елк» выдвинула на пост премьер-министра Армении кандидатуру лидера протестного движения, руководителя фракции Никола Пашиняна. Для избрания премьер-министра в парламенте необходимо набрать 53 голоса.