ՀՀ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի լույս 29-ի գիշերը հանդիպում է ունեցել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ: Այդ մասին նա հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Քիչ առաջ հանդիպում ունեցա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ։ Քննարկեցինք ներքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումները և լուծման հնարավոր ուղիները»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ընդդիմությունը պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ պահանջում է ԱԺ-ից հաստատել վերջինիս թեկնածությունը վարչապետի պաշտոնում, որպեսզի նա տանի քաղաքական պրոցեսը դեպի արտահերթ ԱԺ ընտրություններ։ Մայիսի 1-ի ընտրություններին ՀՀԿ-ն թեկնածու չի առաջադրի։ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է «ժողովրդի թեկնածուին» պաշտպանելու որոշման մասին։
Ապրիլի 29-ի կեսօրից ընդդիմությունը կրկին շրջափակում է բոլոր մայրուղիներն ու ճանապարհները։ Այս մասին է հայտարարել պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը Սպիտակում հանրահավաքի ժամանակ։ժամը 19.00 հանրահավաք է նախատեսված Հանրապետության հրապարակում:

Leader of a street campaign demanding a change of power in Armenia Nikol Pashinyan on Saturday, April 28 evening met with president Armen Sarkissian.
“We discussed the latest developments in the political life of the country and the possible ways out,” Pashinyan said in a Facebook post.
An opposition leader from Yelk bloc and the founder and head of Civil Contract party, Pashinyan leads the campaign that has seen thousands of Armenians take to the streets in massive protests.
In the past two days, all the parliamentary factions have either expressed support for Pashinyan or have at least refused to nominate their own candidates for the prime minister's post.