Երևանում ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Կոմիտասի պողոտայում գտնվող HSBC բանկի վրա։
15:55. Ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, համաձայն որի ավազակային հարձակում կատարած անձը, դանակով, նռնակով, հրացանով զինված, ներխուժել է բանկ, վիրավորել երկու աշխատակցի, որոնցից մեկը մահացել է:
Ավազակային հարձակում կատարած անձը հափշտակել է գումար ու դիմել փախուստի: Սակայն հեռու փախչել չի հաջողվել:Դեպքի վայր ժամանած օպերատիվ խմբի կողմից շրջափակվելով` նա դիմադրություն է ցույց տվել, վիրավորել ոստիկաններից մեկին, սակայն արագորեն վնասազերծվել ու տեղափոխվել է ոստիկանություն:
15։36 Զոհից բացի 2 վիրավոր կա։
15։25 Դեպքի վայրից տեսանյութերից մեկի համաձայն, հարձակվողներից մեկին ոստիկաններն ու անցորդները վնասազերծել են․ ասֆալտին արյուն կա, հարձակվողի մոտ նռնակ ու հրազեն է եղել։
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին ասացին Ոստիկանության լրատվականից, օպերատիվ խմբերն ահազանգով մեկնել են դեպքի վայր ու այս պահին տեղում աշխատում են: Լրացուցիչ տեղեկատվություն կլինի ավելի ուշ:

An attempted armed robbery at one of the branches of HSBC Bank in the Armenian capital city of Yerevan on Thursday, May 3 left one person was killed and two others wounded.
The police said in a statement that the suspect, armed with a knife, a grenade and a rifle broke into the bank, injured two employees of the bank, one of whom died.
He then stole money and was about to escape when police surrounded him before he managed to injure one of the officers.
The offender was nonetheless neutralized and taken under custody.
The police identified the person as Colonel of the Armenian Traffic Police Department Daniel Danielyan.