Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Եգիպտոսի, Լիբանանի արտակարգ և լիազոր դեսպաններին և Քուվեյթի ու Իրաքի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարներին:
Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին՝ հատկապես տնտեսական համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սարգսյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել դիվանագետներին՝ իրենց երկրներում հայ համայնքի նկատմամբ ցուցաբերվող ջերմ վերաբերմունքի համար, որը նրանց հնարավորություն է տվել ոչ միայն պահպանել ազգային ինքնությունը, այլ նաև զարգանալ և ակտիվորեն մասնակցել այդ երկրների քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական կյանքին, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի շուրջ: Դիվանագետները հույս են հայտնել, որ ամեն ինչ կկարգավորվի Սահմանադրության և օրինականության շրջանակներում՝ կարևորելով Հանրապետության նախագահի ջանքերն այդ գործում:

4 Май 2018 - 10:33 AMT
Президент Армении Армен Саркисян 4 мая принял послов ОАЭ, Египта и Ливана в РА, а также временных поверенных в делах Кувейта и Ирака. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Обсуждались вопросы повестки дня двустороннего сотрудничества, особенно расширение экономического сотрудничества.
Саркисян выразил благодарность дипломатам за теплое отношение к армянским общинам в представляемых ими странах. По словам президента, это позволило общинам не только сохранить национальную идентичность, но и развиваться и активно участвовать в политической и социально-экономической жизни этих стран.
Участники встречи также обменялись мнениями о ситуации в Армении. Дипломаты выразили надежду, что все будет урегулировано в рамках Конституции и законности, подчеркнув важность усилий президента Республики Армения в этом деле.