Առաջիկայում Հայաստանի երկինքը կսպասարկեն նաև ուղղաթիռները: ՀՀ քաղաքացիներն ու զբոսաշրջիկները հնարավորություն կունենան ամերիկյան Robinson R66 և եվրոպական AIRBUS EC130T2 ուղղաթիռներով շրջագայել ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Հայաստանից դուրս:
Անհրաժեշտ ներդրումների ապահովման, ՀՀ օդանավակայաններում ուղղաթիռների սպասարկման համար արդյունավետ պայմանների ստեղծման նպատակով շահագրգիռ կողմերի հետ տարված աշխատանքի արդյունքում ՀՀ-ում հիմնադրված «Արմենիան հելիքոփթերս» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունն արդեն օդանավ շահագործողի վկայական ստանալու հայտ է ներկայացրել ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչություն:
Ընկերության գործունեությունը խթանելու նպատակով՝ ՀՀ կառավարության՝ 2018 թվականի ապրիլի 19-ի որոշմամբ «Արմենիան հելիքոփթերս» ՍՊԸ-ն անհրաժեշտ սարքավորումների ներկրման համար կօգտվի մաքսային արտոնություններից, ասվում է ՔԱԳՎ հաղորդագրության մեջ:
Ընկերությունը նախատեսում է առաջիկա 3 տարիների ընթացքում իրականացնել մոտ 10 մլն դոլարի ներդրում և ստեղծել նոր աշխատատեղեր:
Ծրագրի բարեհաջող իրականացումը կնպաստի ՀՀ զբոսաշրջային ներուժի մեծացմանը և փոխադրումների ոլորտում նոր հնարավորությունների ստեղծմանը:

U.S.-made Robinson R66 and France-made AIRBUS EC130T2 helicopters will soon start transporting Armenian citizens and the guests of the country to the various parts of Armenia and abroad.
A newly-founded company, Armenian Helicopters has filed an application with the General Department of Civil Aviation (GDCA) to obtain an air operator's certificate.
To promote the initiative, the company will be provided customs privileges to import the necessary equipment under a government decision approved on April 19.
Armenian Helicopters is planning to invest some $10 million in the next three years and create new jobs.
If successful, the project will boost the development of tourism in Armenia and create more opportunities in the field of transportation.