Այսօր՝ մայիսի 11-ին, արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը կնշանակվի պաշտպանության նախարար:
Այդ մասին լրագրողների հետ Կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Տոնոյանը, մինչև ԱԻ նախարարի պաշտոնին անցնելը, տարիներ շարունակ զբաղեցրել է ՀՀ պաշտպանության փոխնախարարի պաշտոնը:
Դեռ օրեր առաջ ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը հայտարարել էր, որ նոր կառավարության կազմում ՊՆ-ն ղեկավարելու է Դավիթ Տոնոյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը մայիսի 9-ին պատասխանելով հարցին, թե ու՞մ է տեսնում պաշտպանության նախարարի պաշտոնում և ի՞նչ կարծիք ունի քննարկվող՝ Դավիթ Տոնոյանի թեկնածության մասին, ասել էր, որ վերջինիս ծանոթ է ավելի քան 19 տարի:
«Նա պաշպանության նախարարությունը լավ գիտի, այստեղ ծառայել է և անձամբ ինձ համար շատ հարմար կլիներ տեսնել որպես նախարար Դավիթ Տոնոյանին», – ասել էր Վիգեն Սարգսյանը:

Acting Minister of Emergency Situations Davit Tonoyan will be appointed the Defense Minister, Prime Minister Nikol Pashinyan told reporters on Friday, May 11.
Pashinyan is currently in the process of the formation of a new government after protests led by himself ousted former prime minister Serzh Sargsyan.
The National Assembly elected Pashinyan as the head of government after massive protests and civil disobedience paralyzed traffic in Yerevan and the rest of the republic for several weeks.
On Thursday, Armenian president Armen Sarkissian, with Pashinyan's proposal, sacked the heads of the country’s police and the National Security Service, appointing new chiefs instead.