ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունները կլինեն 2018-ին։ «Կքննարկենք, կարծում եմ, որ այս տարի», – լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա։
Անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք Ազգային ժողովում մեծամասնությունը կողմ կքվեարկի կառավարության ներկայացրած ծրագրին, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է. «Կարծում եմ, որ, այո, հավանություն կտա, և մենք բնականոն կաշխատենք», հայտնում է Aysor.am-ը:
Նա հավելել է նաև, որ, իր կարծիքով, որևէ մեկը «չպետք է քաղաքական իրավիճակը սխալ գնահատելու գայթակղությանը տրվի»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 15-ին կառավարության աշխատակազմին է ներկայացրել առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանին, փոխվարչապետներ՝ Տիգրան Ավինյանին և Մհեր Գրիգորյանին:

Armenian prime minister Nikol Pashinyan said on Tuesday, May 15 that snap parliamentary elections may be held in 2018.
“We’ll discuss [the issue], I think [they will be held] this year,” Pashinyan told reporters, according to Aysor.am.
Asked whether the National Assembly will approve the government program, Pashinyan gave a positive answer.
Pashinyan was elected the Armenian Prime Minister on May 8, following weeks of protests and a campaign of civil disobedience that sought the resignation of the ruling authorities.
During rallies, Pashinyan demanded the resignation of ruling authorities, the election as PM of the “popular candidate” – i.e. himself – and snap parliamentary elections.