ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այցելել են ՀՀ հարավ-արևմտյան սահմանագիծ՝ նախիջևանյան ուղղություն: Այդ մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Տեղում ծանոթանալով օպերատիվ իրավիճակին՝ երկու նախարարները զորամիավորման հրամանատարության հետ քննարկել են սահմանային ուղղության ծառայության առանձնահատկությունները։ Նախարար Դավիթ Տոնոյանը հրամանատարությանը հանձնարարել է լինել մշտապես զգոն, չտրվել որևէ սադրանքի, սակայն խստագույնս կանխել հակառակորդի ցանկացած առաջխաղացում»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Նախիջևան այցի ժամանակ հայտարարել էր, որ «Նախիջևանում տեղակայված ժամանակակից սպառազինությունը, այդ թվում հեռահար հրթիռները, կարող են ոչնչացնել թշնամու ցանկացած ռազմական թիրախ»:

Armenian Defense Minister Davit Tonoyan and Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan on Friday, May 18 visited the border with Azerbaijan near Nakhijevan, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said in a Facebook post.
“Familiarizing themselves with the situation, the ministers discussed military service on the border with the command staff of the military unit,” Hovhannisyan said.
“Minister Tonoyan instructed the command staff to always be vigilant, not to succumb to provocations, but to strictly prevent any advancement by the rival.”