ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից երկու ավիաընկերություն թույլտվություն է ստացել Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ և Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղիներով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար:
Ռուսական Utair ավիաընկերությունը Սուրգուտ-Երևան-Սուրգուտ երթուղով չվերթները կիրականացնի հունիսի 14-ից, շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի, հայտնում է ՔԱԳՎ մամուլի ծառայությունը:
Օդեսա-Երևան-Օդեսա երթուղով չվերթների մեկնարկը կտրվի հուլիսի 7-ին: Թռիչքները կիրականացվեն ուկրաինական Ukraine International Airlines ավիաընկերության կողմից յուրաքանչյուր շաբաթ օր:

Главное управление гражданской авиации (ГУГА) при правительстве Армении предоставило двум авиакомпаниям разрешение на осуществление регулярных рейсов по маршрутам Сургут-Ереван-Сургут и Одесса-Ереван-Одесса. Об этом сообщает пресс-служба ГУГА.
Российская авиакомпания Utair начнет осуществлять рейсы из Сургута в Ереван с 14 июня с частотой один раз в неделю – по четвергам.
Рейсы по маршруту Одесса-Ереван-Одесса будут выполняться с 7 июля. Рейсы будут осуществляться украинской авиакомпанией Ukraine International Airlines каждую субботу.