Մայիսի 30-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան:
Այցի շրջանակներում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի, նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի, խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեի և համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլիա Երկրորդի հետ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակում ծաղկեպսակ կդնի հուշակոթողին և հարգանքի տուրք կմատուցի: Այցի շրջանակներում վարչապետը կհանդիպի Թբիլիսիի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ և կայցելի Հովհաննես Թումանյանի տուն, որը գիտական, մշակութային կենտրոն է, հայտնում է կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիում ներկա կգտնվի Հայաստանի Առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակին նվիրված միջոցառումներին՝ հոբելյանին նվիրված հուշատախտակի բացման արարողությանը և կազմակերպված ընդունելությանը:
Նախատեսվում է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցերը Ջավախք, Նինոծմինդա ու Ախալքալաք և հանդիպումներն այնտեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

30 Май 2018 - 06:56 AMT
Армянская делегация во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном 30 мая отправилась в Тбилиси с двухдневным официальным визитом. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В рамках визита Пашинян встретится со своим грузинским коллегой Георгием Квирикашвили, спикером парламента Грузии Ираклием Кобахидзе, президентом Грузии Георгием Маргвелашвили, католикосом-патриархом Илией II.
Премьер Армении на площади Героев возложит цветы. Он также проведет встречи с представителями общины армян Тбилиси в открытом формате, посетит армянский научно-культурный центр «Дом Ованнеса Туманяна» и церковь ААЦ Сурб Геворг.
31 мая армянская делегация отправится в армянонаселенный регион Грузии Самцхе-Джавахетию. Премьер с короткими остановками посетит Цалку, Ниноцминда, где встретится с представителями армянской общины.
Также запланирована встреча с общиной в городе Ниноцминда и посещение Ахалкалаки и местной церкви «Сурб Хач».