ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի հանդեպ քրեական հետապնդում կսկսվի: ԱԺ-ի 81 պատգամավոր գաղտնի քվեարկությամբ կողմ է քվեարկել ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդությանը, դեմ է եղել 3 պատգամավոր:
Գրիգորյանը մեղադրվում է Ապրիլյան պատերազմի օրերին արված նվիրաբերությունները յուրացնելու, ՊՆ գույք, մեծ քանակի զենք-զինամթերք պահելու մեջ։
Հունիսի 19-ին ժամը՝ 13:30-ին, քվեարկության կդրվի նաև Գրիգորյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը: Արդյունքները կամփոփվեն ժամը 14:00-ից հետո:
Ավելի վաղ, Ազգային ժողովը սկսել է քննարկել ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը։

В отношении депутата парламента от фракции Республиканской партии Армении, отставного генерала, председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна будет возбуждено уголовное преследование. Национальное собрание Армении 19 июня 81 голосом «за» и 3 – «против» дало согласие на содержание Григоряна под арестом и на возбуждение уголовного преследования в отношении него.
В НС Армении проходит тайное голосование по вопросу лишения Григоряна депутатской неприкосновенности. Итоги будут подведены после 14:00.