Աշխատանքի ու սոցիալական հարցերով նախարար Մանե Թանդիլյանն, ով հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, կշարունակի պաշտոնավարել։
«Ես չեմ ընդունել հրաժարականը։ Տիկին Թանդիլյանի հետ քննարկումների արդյունքում որոշել ենք, որ պետք է շարունակենք աշխատանքը», – նշել է վարչապետ Փաշինյանը կառավարության նիստի ընթացքում։
Թանդիլյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի հետ անհամաձայնության պատճառով։
Փաշինյանը ասել է, որ համակարգը բարելավման կարիք ունի, ու աշխատանքներն այդ ուղղությամբ շարունակվելու է ինչպես Թանդիլյանի, այդպես էլ այլ նախարարների հետ։ 2 ամսա ընթացքում պետք է ունենալ պրոբլեմների օրակարգը՝ դրանց լուծում տալու համար, նշել է վարչապետը։

Мане Тандилян, ранее представившая заявление об отставке, продолжит работу на посту министра труда и по социальным вопросам Армении. Об этом на заседании правительства Армении 21 июня заявил премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Я не принял отставку. В результате обсуждений с госпожой Тандилян было решено продолжить работу», – отметил Пашинян.
Мане Тандилян 12 июня заявила, что покидает пост министра труда и по социальным вопросам Армении.Свой уход Тандилян объяснила разногласиями с правительством относительно закона «О накопительных пенсиях», который вступит в силу с 1 июля.
По словам Тандилян, став министром, она высказала свою позицию по данному вопросу и предложила отложить применение обязательного компонента накопительной пенсионной системы до 1 июля 2019 года. Тандилян также отметила, что еще годы назад была против именно «обязательного» компонента.