Հուլիսի 2-6-ը Ադրբեջանի զինված ուժերը լայնածավալ զորավարժություններ կանցկացնեն տարբեր տեսակի զորքերի, հատուկ նշանակության ուժերի, բանակի տարբեր միավորումների մասնակցությամբ: Այդ մասին հայտնել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը:
Զորավարժություններին կմասնակցի մոտ 20.000 զինծառայող, մինչև 120 միավոր տանկ և այլ զրահատեխնիկա, տարբեր տրամաչափի ավելի քան 200 հրթիռահրետանային կայանք, համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր և ականանետեր, մինչև 30 միավոր տարբեր նշանակության բանակային և ճակատային ավիացիա, գրում է ԱՊԱ-ն:
«Զորավարժությունների ընթացքում կխաղարկվեն ռազմական գործողությունների վարման տարբեր սցենարներ, այդ թվում` պայմանական հակառակորդին հրթիռահրետանային, հրետանային հարվածներ հասցնելու, ավիացիայի ու անօդաչուների կիրառմամբ: Զորավարժությունների ընթացքում նախատեսվում է նաև մարտական կրակի կիրառում ամեաարդիական զինատեսակներից և ռազմատեխնիկայից, որոնք կան ադրբեջանական բանակի զինանոցում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

С 2 по 6 июля ВС Азербайджана проведут широкомасштабные учения с привлечением различных видов, родов и специальных войск, объединений и соединений армии. Об этом сообщает Минобороны Азербайджана.
К учениям будут привлечены до 20.000 личного состава военнослужащих, до 120-и единиц танков и другой бронетехники, свыше 200 ракетно-артиллерийских установок разного калибра, реактивных систем залпового огня и минометов, до 30-и единиц армейской и фронтовой авиации различного назначения, пишет АПА.
«В ходе учений с учетом современного опыта ведения боевых действий войска будут выполнять задачи по ведению различных видов войсковых операций, в том числе нанесению условному противнику надежного огневого поражения ракетными, артиллерийскими, бомбоштурмовыми ударами высокоточных систем, авиации и ударами БПЛА. В ходе учений на различных полигонах предусматривается проведение боевых стрельб с применением самых современных видов вооружения и военной техники, принятых на вооружение азербайджанской армии»,- говорится в сообщении.