Հանրապետության նախագահի նստավայրի տարածքում հուլիսի 17-ին երեկոյան «Գուդրայք Ջոն» աստղասերների ՀԿ-ի կողմից կազմակերպվել է սիրողական աստղադիտում՝ մի խումբ երեխաների, այդ թվում՝ հաշմանդամություն ունեցող երեխաների համար:
Նման նախաձեռնությամբ ՀՀ նախագահի աշխատակազմին դիմել էր «Գուդրայք Ջոն» կազմակերպությունը, որը աստղադիտումներ և բաց դասեր է կազմակերպում՝ նպատակ ունենալով զարգացնել սիրողական աստղագիտությունն ու հետաքրքրություն արթնացնել այս գիտության նկատմամբ: Նախագահի աշխատակազմն ընդառաջել էր կազմակերպության խնդրանքին՝ հնարավորություն ընձեռելով միջոցառումն անցկացնել նստավայրի տարածքում:
Աստղադիտման մասնակիցներին ընթացքում միացել է նաև նախագահ Արմեն Սարգսյանը, զրուցել երեխաների և կազմակերպիչների հետ, կարևորել երեխաների մեջ մանուկ հասակից գիտության նկատմամբ հետաքրքրության սերմանումը, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

На территории резиденции президента Армении вечером 17 июля ОО астрономов-любителей «Гудрайк Джон» организовала любительское наблюдение за звездами для группы детей, в том числе, с ивналидностью. Об этом сообщает пресс-служба президента.
С подобной инициативой в аппарат президента обратилась ОО «Гудрайк Джон», которая организует наблюдения за звездами и открытые уроки с целью развития любительской астрономии и формирования интереса в отношении этой науки.Аппарат президента пошел навстречу организации и предоставил возможность провести мероприятие на территории резиденции президента.
К участникам мероприятия присоединился также президент Армен Саркисян.Он побеседовал с детьми и организаторами, подчеркнул важность стимулирования у детей интереса к науке с малых лет.