Կանադայի ամենամեծ քաղաքում՝ Տորոնտոյում հուլիսի 22-ի երեկոյան հնչած կրակոցների հետևանքով 2 մարդ է զոհվել, 13-ը՝ վիրավորվել: Մահացողներից մեկը կրակ բացած տղամարդն է, մյուսը՝ երիտասարդ մի կին:
Կրակոցներից տուժել է նաև փոքր աղջնակ, որի վիճակը կրիտիկական է: Այդ մասին հայտնել է Տորոնտոյի ոստիկանությունը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
Պատահարի պատճառները հայտնի չեն: Տորոնտոյի ոստիկանապետ Մարկ Սոնդերսը հայտարարել է, որ դեռևս վաղ է խոսել կրակ բացած անձի դրդապատճառների մասին, գրում է Deutsche Welle-ն:
Ըստ Global News հեռուստաալիքի, կասկածյալը կրակ է բացել ոստիկանների ուղղությամբ, որից հետո ինքնասպան է եղել: Ականատեսները մոտ 25 կրակոց են լսել:

23 Июль 2018 - 07:17 AMT
В крупнейшем городе Канады Торонто в результате стрельбы вечером 22 июля погибли два человека, еще 13 были ранены.
В числе погибших – открывший огонь мужчина, а также молодая женщина, которая скончалась от ранений. От стрельбы пострадала и маленькая девочка, она находится в критическом состоянии, сообщила торонтская полиция в своем микроблоге в Twitter.
Подоплека случившегося пока не выяснена. Начальник полиции Торонто Марк Сондерс заявил, что говорить о возможных мотивах стрелявшего пока рано, пишет Deutsche Welle.
По сообщению телеканала Global News, подозреваемый открыл огонь по полицейским, после чего застрелился сам. Очевидцы слышали около 25 пистолетных выстрелов.