Ադրբեջանի Նաբրանի քաղաքի հանգստի գոտիներից մեկում անցկացվող միջոցառումն ընդհատվել է ոստիկանության կողմից՝ հայկական երաժշտություն միացնելու պատճառով։
Ինչպես հայտնում է Median.az-ը, հայկական երաժշտություն միացնելու փաստը զայրացրել է քաղաքացիներին, ովքեր էլ բողոքել են ոստիկաններին։ Դեպքի վայր ժամանել է անձամբ Խուդաթի շրջանի ոստիկանության վարչության պետը։
Ոստիկանությունը շրջապատել է հանգստի կենտրոնի DJ Նագիև Աբդուլ Հալիգ օղլուին: Նագիևը, որը դիմադրություն է ցույց տվել ոստիկանությանը, ձերբակալվել է և բերման ենթարկվել ոստիկանության բաժանմունք:

A DJ was arrested in the Azerbaijani resort town of Nabran after he played an Armenian song during an event on July 21.
As a result of complaints by the residents living in the area, officers of the Khudat district police department arrived, Median.Az said citing a report from Yenicag.az.
Nagiyev Abdul Khalig oglu, who worked as a DJ in the recreation center, found himself surrounded by police officers shortly afterwards. After showing resistance to the officers, the DJ was detained and taken to the police station.